"Sprādziens mūzikā"

ProjektiLatvijas skolas soma

"Sprādziens mūzikā"

Koncertlekcija  “Sprādziens mūzikā”.

Vada dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Atra Abaroniņa. Piedalās mūziķu grupa M.Abaroniņa vadībā.

Koncertlekcijā tiek apskatīts, kā populārā mūzika attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam, izzinot, ka mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Skolēni tiek iepazīstināti ar džezu, blūzu, rokmūziku, populāro mūziku, deju mūziku…Programmā skan vairākas populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, “Queen”, Maikla Džeksona, “The Beatles”, “AC/DC”, Frenka Sinatras, Raimonda Paula u. c. repertuāra. Koncertlekciju papildina īpaši veidoti videomateriāli.

Kopā ar lekcijas vadītājiem skolēni var izpētīt dažādus rokmūzikas instrumentus, jaunākās elektroniskās mūzikas iespējas un leģendārākos deju soļus.

Skolēni iepazīsies kā, mainoties gadiem, mainījās koncertu vadītāju apģērbi un instrumenti, tas ļaus vēl vairāk iztēloties ceļošanu laikā. Vērtīgi, ka tiek rādītas  fotogrāfijas no attiecīgajiem laikiem, kā arī stāstījums ir ne tikai par mūzikas attīstību, bet arī par vēsturiskajām norisēm. 

Skolēni šajā lekcijā uzzina ne tikai par mūzikas attīstību, bet arī gūst zināšanas un izpratni par to, kā mūzikas attīstību ietekmēja vēsturiskās norises.

Refleksijas==>