Personas datu aizsardzība

SkolaPrivātuma politikaPersonas datu aizsardzība

Rīgas Teikas vidusskola saņem personas datus, ja Jūs, izmantojot sociālo tīklu kontus kā Instagram, Facebook, Youtube, ko tehniski uztur citi pakalpojumu sniedzēji, interesējaties par skolu. 

Skola šajās platformās nodrošina informēšanu par aktualitātēm skolā, kā arī sniedz iespēju sociālo tīklu kontu apmeklētājiem paust savu viedokli.

Skolas izskata ziņojumus vai ziņas, ko personas ieraksta attiecīgajā sociālajā tīkla kontā, bet ziņojumus vai ziņas glabā attiecīgais sociālā tīkla tehniskais nodrošinātājs. Skola neveic turpmāku personas datu apstrādi saistībā ar ziņojumiem vai ziņām, kas ir pieejamas attiecīgajā sociālajā tīklā. 

Sociālo mediju nodrošinātājam ir jābūt savai privātuma politikai (datu apstrādes politikai), kas informē lietotāju par to, kā tiek apstrādāti personas dati, izmantojot sociālos tīklus. Piemēram, ja izvēlaties skatīties kādu no skolas videoklipiem vietnē YouTube, Jums tiks lūgta piekrišana pieņemt YouTube sīkfailus. Ja Jūs apmeklēsiet skolas Twitter kontu, Jums tiks lūgta piekrišana Twitter sīkfailu pieņemšanai. Tas pats attiecas uz Facebook un Instagram.

Ja Jums ir jautājumi par sociālo tīklu personas datu apstrādi, t.sk. izmantošanu, pirms šo sociālo tīklu izmantošanas rūpīgi izlasiet viņu privātuma politikas. Ja vēlaties izmantot sociālos tīklus, Jums ir jāpielāgo sava sociālā konta privātuma iestatījumi jebkuras trešās puses vietnē, lai tie atbilstu Jūsu vēlmēm.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka konti, kuriem skola seko, neliecina par skolas viedokli. 

Skolas sociālo tīklu kontus administrē skolas parlaments un skolas administrācija.

Mēs esam priecīgi redzēt dažādus viedokļus savos sociālo tīklu kontos, tomēr mēs lūdzam Jūs ievērot labas uzvedības pamatprincipus. Lūdzu, izrādiet cieņu citiem sociālo tīklu kontu lietotājiem un izvairieties no aizvainojošas vai aizskarošas valodas. Skolai ir tiesības neatbildēt, slēpt vai dzēst tos komentārus, kas ir apmelojoši, rasistiski, surogātpasta, atkārtojas, kuriem nav nozīmes un/vai ir komerciāli. Sociālo tīklu kontu lietotāji, kuri publicē vardarbīgu, draudošu vai nepārprotami nelikumīgu saturu, tiks bloķēti. Mēs iesakām ievietot komentārus, kas ir saistīti ar konkrēto tēmu un veicina debates.

Skola var arhivēt informāciju, kuru lietotāji iesniedz vai publicē, sazinoties ar skolu, izmantojot skolas sociālo tīklu kontus trešo personu vietnēs, piemēram, nosūtot ziņojumu, ievietojot komentāru, “sekojot”, “draudzējoties” vai līdzīgu darbību veikšana. Šī informācija var saturēt personas datus, piemēram, personas lietotājvārdu un citu publiska sociālā konta informāciju, ja šāda informācija ir pieejama, pamatojoties uz lietotāja privātuma iestatījumiem un vietnes noteikumiem.

Skola var izmantot Jūsu iesniegtos datus un vietnēs automātiski ģenerētus datus statistiskai analīzei, lai, piemēram, novērtētu, kāda informācija interesē sociālo tīklu lietotājus, kā arī sistēmas veiktspēju. Skola var izmantot Jūsu informāciju, lai atklātu, novērstu un reaģētu uz drošības jautājumiem un citām kaitīgām vai nelikumīgām darbībām. 

Informācija, kuru izvēlaties kopīgot ar skolu (tieši un izmantojot trešo personu vietnes), var tikt uzskatīta par publisku informāciju. Skola var, piemēram, publicēt ziņojumu vai komentāru apkopojumus, kas apkopoti, izmantojot skolas sociālo tīklu kontus, un nodot tos skolas un pašvaldības darbiniekiem, preses pārstāvjiem vai citām personām ārpus pašvaldības. Lai aizsargātu Jūsu privātumu, pašvaldība, izpaužot iepriekš minētos ziņojumu apkopojumus, iespējami minimizēs Jūsu iesniegto personas datu izpaušanu.