2.pusgada pasākumi

ProjektiLatvijas skolas soma

2.pusgada pasākumi

Projekta “Skolas soma” 2.pusgada 2019./2020.m.g. pasākumu apraksti.

 

23.janvāris. 1.-12.kl.-visiem RTV dziedošajiem skolēniem. Grupas “Latvian Voices” koncertlekcija.

 Latvija visā pasaulē ir zināma un atzīta kā kora mūzikas zeme, bet vokālo grupu kultūra ir vēl līdz galam neatklāta. Vokālā grupa “Latvian Voices” piedāvā lekciju - koncertu Latvijas bērniem un jauniešiem, kuras laikā būs iespējams uzzināt par a cappella mūzikas žanru, pasaules populārākajām grupām, kā arī klātienē dzirdēt “Latvian Voices” paraugdemonstrējumus.

Ar savām balsīm kā vienīgo mūzikas instrumentu “Latvian Voices” ir radījušas individuālu vokālo stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, jo sevišķi latviešu tautas mūzikas krāsas, ar tradicionāliem kormūzikas un popmūzikas elementiem.

 

24.februāris. 5.-6.kl. un 9.-10.kl.  Koncertstāsts „Latvijas gadsimts” .

“Latvijas gadsimts” ir vēsturisks muzikāls ceļojums, kas vēsta par to, kā sākās profesionālā mūzika Latvijā, kā tā attīstījās, un kāda tā ir šodien. Ar nelieliem stāstiem un vizuālām projekcijām vokālā grupa UNIVERSUM izdziedās Latviešu komponistu radītās mūzikas ceļu, sākot ar tautasdziesmu vācēju un apdarinātāju Jāni Cimzi, ar stāstu par dziesmu „Dievs svēti Latviju” un Kārli Baumani, Latvijas konservatorijas dibinātāju Jāzepu Vītolu, turpinot ar Emīlu Dārziņu, Arvīdu Žilinski, Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu, Zigmāru Liepiņu un Uldi Marhilēviču. Vokālā grupa UNIVERSUM atskaņos kādu no katra pieminētā komponista  skaņdarbiem gan ar klavieru pavadījumu, gan a cappella. Audzināsim patriotismu caur Latvijas kultūru,  komponistiem un dzejniekiem.

 

26.marts. 1.-3.kl. Izrāde "Emīls un Berlīnes zēni".

Ēriha Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā nepazīst nekādus "stāvokļus sabiedrībā" un citas pieaugušo muļķības. Pasaulē, kurā valda citi, nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunumam.

Izrādes radošā komanda radījusi mūsdienīgu, muzikālu izrādi dzīvā komiksa stilā, kurā gan maziem, gan lieliem skatītājiem būs iespēja dzīvot līdzi slavenā zēna Emīla Tišbeina dēkām lielpilsētā. Cenšoties atgūt nozagto naudu, mazais ceļotājs Berlīnē iepazīstas ar Gustavu un viņa draugiem. Kā tieši viņi satikās un kas notika ar svešo vīru katliņcepurē - visai neierastā manierē varēsiet uzzināt noskatoties izrādi.

 

30.marts. 7.-8.kl.  Vokālais ansamblis UNIVERSUM. Deja, mūzika, balets cauri gadsimtiem.

 Programmas laikā skolēni tiks iepazīstināti ar deju un mūzikas vēsturi cauri mūsdienīgām skaņdarbu aranžijām, spilgtu vizuālo prezentāciju un dažādiem mūzikas instrumentiem, aizraujošajām baleta dejām, tenora ārijām, muzikālām atrakcijām. Koncerts tiks veidots kā muzikāls ceļojums, ar vairākām pieturām sākot ar viduslaikiem beidzot ar mūsdienu avangardu. Koncerta laikā tiks izmantota prezentācija uzskates materiāliem.

 

30.marts. 11.-12.kl. Koncerts "ŠAUSMAS OPERĀ".

Komiska un atraktīva koncertprogramma – izglītojoši izklaidējošs “šovs”, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divu dramatisku balsu īpašnieki - tenors un kontrtenors (Mikus Abaroniņš un Jānis Ķirsis), lai kopā parādītu, kādas “šausmas” var likt sajust stipras un skanīgas operas balsis, bet caur komisko un atraktīvo it visā talantīgie puiši skolēniem vēlas likt uzzināt par operas skanējuma nozīmi tās dramaturģiskā stāsta atklāšanā, tā ļaujot labāk izprast operas žanru, kā arī ļaut iepazīt balss skanējuma daudzveidību. Skanēs dažas no slavenāko operu ārijām, visu to noslēdzot ar kādu populārās mūzikas dziesmu, kas iegūst pavisam pārsteidzošu skanējumu, ja izdziedāta operas manierē. Starp citiem skaņdarbiem, programmā skanēs Žorža Bizē operas “Karmena” fragmenti, un Dž. Rosīnī “Kaķu duets”, kāda neapoliešu tautasdziesma, savu vietu operas “šausmu” parādē atradīs arī latviešu komponistu K. Lāča un R. Paula dziesmas.

 

Mikus Abaroniņš

Dziedātājs (tenors, kontrtenors), pasākumu vadītājs un producents. Absolvējis prestižo Rīgas Doma kora skolu un Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas kora diriģēšanas klasi pie profesora Romāna Vanaga. Vokālās grupas Framest līdzdibinātājs un dziedātājs kopš 2005. gada.

Kopš 2016. gada uzsācis studijas pie vecmeistara Jāņa Sproģa. Šobrīd uzstājas kā solo mākslinieks, izpildot gan akadēmisko, gan populāro mūziku, dziedot gan tenora, gan arī neparasto kontrtenora balsi. Šobrīd vada arī “A’baronin ensemble”, kas aktīvi sniedz koncertus visā Eiropā, izpildot Renesanses un Baroka laika mūziku. 

 

Jānis Ķirsis 

Paralēli darbam vokālajā grupā FRAMEST ir arī komponists, aranžētājs un ierakstu producents. Apguvis komponēšanu JVLMA (bakalaurs) un NMV RDKS kordiriģēšanu. No 2004.g. līdz 2009. gadam bijis Privātās vidusskolas “Patnis” vokālā ansambļa mākslinieciskais vadītājs un arī sākumskolas kora vadītājs. Ņēmis dalību muzikālajās izrādēs, radījis tādus bērnu mūzikas albūmus kā “Brokā ielas pasakas” (2007), “Vēl viens laimīgs rīts” (2017), “Skaitāmpantu dziesmiņas” (2018) u.c. Starp citiem sasniegumiem jāmin 2010. gadā iegūtā nominācija Lielajai Mūzikas balvai – gada labākais jaunais mākslinieks (Framest); 2017. gadā saņēmis Latvian Copyright Infinity Award dziesmai “Piparkūkas danco”, un 2017. gadā - Lielā Mūzikas balva albumam “Mamma mani apēdīs”.

 

6.aprīlis. 9.-12.kl. Dailes nams. Izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi.”

Autors – Vilis Daudziņš
Komponists – Jēkabs Nīmanis
Iestudējumā – Vilis Daudziņš, Mārtiņš Meiers, Jēkabs Nīmanis

 Mums katram ir savs priekštats par Eduardu Veidenbaumu, bet tikai retais zina, ka arī viņa vecākais brālis Kārlis rakstīja dzeju. No viņa rakstītā ir saglabājies pavisam maz  – daži dzejoļi un piezīmes, taču pat no šī mazumiņa kļūst skaidrs, ka mums ir darīšana ar ļoti īpatnu un smalku personību. Ar ārkārtīgi apdāvinātu cilvēku, kura nozīme nav pietiekami novērtēta ne vien viņa paša literārā devuma dēļ, bet arī  tādēļ, ka bez viņa mēs nezinātu Eduardu Veidenbaumu. 

Šis ir stāsts par diviem talantīgiem jauniem cilvēkiem, par zemi, kurā viņi piedzima, par dzeju, kuru viņi rakstīja, par valdniekiem, kas pār viņiem valdīja un par laiku, kas beigās visu saliek pa vietām.

 

8.maijs. 1.-4.kl. Vīru kopa “VILKI”.

 Piedāvātās programmas pamatmērķis ir veicināt Latvijas skolās patriotismu un nacionālās identitātes sajūtu. Programmā skanēs  latviešu karavīru dziesmas ar attiecīgā laika mūzikas instrumentiem (kokles, ģīgas, dūkas, bungas, stabules, harmonikas, ģitāra, cītara, mandolīna, akordeons) mijas ar vēsturiskiem stāstījumiem par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi. Papildus stāstījumiem un dziesmām uz ekrāna ar videoprojektoru tiek demonstrēti gan arheoloģiskā materiāla atdarinājumu tuvplāni, gan 20.gs. latviešu karavīra gaitas fotoattēlos. Vīru kopas “VILKI” dalībnieki koncertlekciju laikā ir tērpušies arheoloģiskajos tērpos.