Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus "Cits Bazārs"

ProjektiJAL

Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus "Cits Bazārs"

3. decembrī, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” pēc divu gadu pārtraukuma klātienē notika ikgadējais izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus “Cits Bazārs”.

Tajā pašu radītas preces un oriģinālas Ziemassvētku dāvanas apmeklētājiem piedāvāja 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas.

No Rīgas Teikas vidusskolas piedalījās SMU Soilnetic, kuru produkts ir automātiskā augu laistīšanas sistēma. Produkts sastāv no divām daļām-sensoru ierīces, kura tiek ielikta augsnē, un pati laistīšanas sistēma.

 SMU Soilnetic komanda ir Uzņēmējkursa pamati 11. klašu skolēni- Rūdolfs Rijkuris, Roberts Eriņš, Kristena Norveža, Kārlis Čīka.

Lepojamies ar skolēnu radīto produktu un iegūto balvu kā labākais Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums

 

#TECHTRACK

Pēc divu dienu inovāciju nometnes, kas norisinājās klātienē un tiešsaistē, ir noskaidroti šī gada #TechTrack dalībnieki. Starp dalībniekiem arī SMU Soilnetic!

Dalībai programmā šogad ir atlasītas 14 komandas, kam mentoru un kouču pavadībā būs iespēja tālāk attīstīt savas idejas.

Inovāciju izglītības platforma ļauj skolēniem pilnveidot savas uzņēmējspējas, praktiski uzsākt tehnoloģijās balstīta produkta izstrādi.

Tās ietvaros tiek organizētas inovāciju nometnes, digitālās pratības vebināri, nodrošināts pieredzējušu tehnoloģiju un biznesa ekspertu atbalsts skolēniem.

 

#Līderu programma

Jau devīto gadu, ap piecpadsmit vidusskolēniem no visas Latvijas programmas ietvaros būs iespēja attīstīt līderības prasmes dažādu pieredzējušu mentoru vadībā.

Novēlam veiksmi 11.klases skolniekam Rūdolfam Rijkurim startējot Līderu izglītības programmas uzņemšanā !

 

Paldies RTV attīstības biedrībai, skolotājiem- Sintijai Kristīnei Pilsumai, Pēterim Kaļvam, Ivetai Skrastiņai, Kristīnei Zelčai par atbalstu un iespēju jauniešiem piedalīties JAL projektos!