“Zini! Ne mini”

Karjeras izglītībaKarjeras izglītības pasākumi

“Zini! Ne mini”

Konkurss “Zini! Ne mini”

 

Š.g. 17. oktobrī Rīgas Teikas vidusskolas komanda piedalījās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētajā konkursā “Zini! Ne mini!”. Teikas vidusskolu pārstāvēja seši 12.klašu skolēni – Egija Ungure, Patrīcija Rudgale, Hardijs Tučs, Aivars Saulietis, Ričards Ozoliņš un Verners Luste, kuri sacentās zināšanās par darba tiesībām, darba aizsardzību un arodbiedrību lomu darbavietā. Konkursa sākumā bija jārāda paveikto mājasdarbu – bija jāiztēlojas, ka viņiem pieder ražošanas uzņēmums, kurā ir vadītājs un 8 darbinieku grupas, un katra darbinieku grupa nodarbojas ar sava veida uzdevuma veikšanu. Galvenais uzdevums bija sastādīt efektīvu komunikācijas plānu, kas komandai arī lieliski izdevās. Konkursa otro daļu sastādīja viktorīna.

 

“Pasākuma laikā uzzinājām mūsdienu darba aktualitātes un jaunumus darba vidē. Pasākuma galvenais mērķis bija izprast savas tiesības attiecībā pret darba devēju un tas sekmīgi izdevās, strādājot komandā un individuāli. Šādi pasākumi ir nepieciešami katram skolēnam, lai uzzinātu savas tiesības pret darba devēju un otrādi. Tas veido katru no mums par konkurētspējīgu vērtību darba tirgū un norūda turpmākai dzīvei”, atzīst 12.A klases skolēns Ričards Ozoliņš.

 

Arī 12.SA klases skolniece Egija Ungure secina: “Šis konkurss bija lieliska iespēja, lai pārbaudītu un papildinātu savas zināšanas attiecībā uz darba likumdošanu – iepazinām dažādus “sīkumus”, kas, stājoties darbā, var būt ļoti nozīmīgi. Varējām izprast problēmas, ko rada likuma nezināšana, kā arī to, kas jādara, lai ar mums tā nenotiktu. Man patika tas, ka mums bija tā iespēja papildināt savas zināšanas ne caur ierasto prizmu, bet gan no cita skatījuma – analizējot video sižetā pieļautās kļūdas un meklējot atbildes uz jautājumiem darba likumā. Šis konkurss lika vēlreiz aizdomāties par to, cik svarīga ir likumdošana un to, ka nezināšana neatbrīvo no atbildības.”