Šogad Karjeras nedēļa atzīmēja savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!”

Karjeras izglītībaKarjeras izglītības pasākumi

Šogad Karjeras nedēļa atzīmēja savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!”

No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notika Karjeras nedēļa.

Šogad Karjeras nedēļa atzīmēja savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” aicināja ikvienu, īpaši skolēnus, izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas.

https://www.viaa.gov.lv/lv/uznemejspeju-izpetes-riks

 

-Klases stundās skolēni veica radošus uzdevumus un noskatījās iedvesmojošas video nodarbības.

Mācībstundu materiāli pieejami-  https://www.viaa.gov.lv/lv/materiali-macibstundamKarjeras nedēļas mācībstundas

-1.-9. klašu skolēni varēja apmeklēt uzņēmumus un piedalīties konkursā ,,Mūsu supervaronis".

Daudz vērtīga ieguva 6.b klase ar  audzinātāju Ilzi Skarbuli, viesojoties TV3 https://failiem.lv/u/bd44evc53

-Vidusskolēniem bija iepēja piedalīties Diskusijā jauniešiem ,,Kādas superspējas veidos manu nākotni?"

-Diskusija vecākiem ,, Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?"

-Sadarbībā ar Latvijas skolas somu skolēni iepazina skatuves mākslinieku profesijas- dziedātāju Patrishas, Kato,(4.-6.klases) Dagņa Roziņa, mūziķa un producenta Roberta Memmēna(7.-12.klases), kā arī dziedātājas un aktrises Beātes Zviedres(1.-3.klases) uzņēmējspējas ceļā uz lielo skatuvi

Mūziķu Dagņa Roziņa un Roberta Memmēna novēlējums skolēniem: ,,Galvenais izturību, cītību un tiekties  tikai pēc saviem mērķiem, pēc savas tīrākās sirdsapziņas. Izvirziet mērķus trakus, lai citi netic, bet paši ticiet un pildiet tos pēc savas iegribas. Veiksmi turpmāk!"

 

-BA TURĪBA  Uzņēmējdarbības skola tiešsaistes nodarbībā,, No idejas līdz rezultātam" piedalījās 10.-11. klašu skolēni,tiekoties ar kafejnīcas ,,Nams 33" īpašnieci Katrīnu Kļimovsku un reklāmas aģentūras Havas radošo direktoru Uldi Daugaviņu

 

-Rīgas pilsētu skolu KIAC rīkotie  Start Strong semināri ,,Jaunā uzņēmēja ABC” 9.-10.klašu skolēniem un ,,Veiksmīga uzņēmējdarbība” 11.-12.klašu skolēniem Rīgas Valsts Klasiskajā ģimnāzijā.

Semināros piedalījās 9.a, 9.b, 12.a un 12.b klases skolēnu pārstāvji. Skolēni varēja uzzināt , kurus savus talantus un stiprās puses var veiksmīgi izmantot biznesā un, kuras īpašības attīstīt, ja vēlies kļūt par uzņēmēju.Ar spēles "Speed Date" palīdzību tika parādīts, cik aizraujoša var būt mūsdienu uzņēmējdarbība it īpaši brīžos, kad tavi vienīgie instrumenti ir trakas idejas, sirdsbalss un fanātisks darbs.