Lielie lasīšanas svētki

BibliotēkaBibliotēkas notikumi

Lielie lasīšanas svētki

Sestdien, 10. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika ikgadējie "Lielie lasīšanas svētki" – lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017" noslēguma un apbalvošanas pasākums.

 

Vienlaikus tika sveikti arī aktīvākie vecāki – "Lasīšanas vēstneses" un "Tēvu kampaņas" loterijas izlozes uzvarētāji.

 

 

Šogad par "Lasīšanas vēstnesi" Rīgas reģionā tika iecelta mūsu skolas skolotāja Evija Augustāne.

Evija Augustāne katru gadu mudina savus audzēkņus piedalīties bērnu žūrijā, un katru gadu viņas klase ir viena no kuplāk pārstāvētajām šajā projektā.

 

Evija Augustāne ir pirmā no audzinātājām, kas arī pati iesaistījās žūrijā. Viņa šogad izlasīja ne tikai vecāku žūrijas grāmatas, bet arī daudzas bērnu un jauniešu žūrijas grāmatas. Jo, kā gan vēl labāk pievērst bērnus lasīšanai un radīt interesi par grāmatu, ja ne ar savu pozitīvo piemēru!

 

Bez tam viņa interesi par vecāku žūriju ir radījusi arī vairākās savās kolēģēs.

 

Evija Augustāne ir liels balsts mūsu rīkotajos žūrijas pasākumos. Kā neiztrūkstoša sastāvdaļa skolas lielajā žūrijas noslēguma pasākumā katru gadu  ir Evijas Augustānes audzināmās klases žūrijas dalībnieku teātra uzvedums, balstīts uz kādas no tā gada žūrijas grāmatas motīviem.

 

Ja mums bibliotēkā ir vajadzīga kāda palīdzība, mēs zinām- uz Eviju var paļauties. Viņa atsauksies vienmēr. Un šo aizrautību, kas ir pašā, viņa spēj nodot arī saviem skolēniem un kolēģēm.

 

 

Savukārt "Tēvu kampaņa" mums izvērtās vēl veiksmīgāka. Šogad pirmo reizi arī mūsu vīrieši lasītāji tika pie balvām. Un uzreiz divi!

Gunārs Paikens (mūsu skolas darbinieks)- vinnēja ielūgumu no Rīgas Motormuzeja 4 personām,

Ingus Spricis (2 mūsu skolēnu tētis)- vinnēja ielūgumu no izklaides parka “Avārijas Brigāde” arī 4 personām.

 

Apsveicam! Un novēlam veiksmi arī turpmāk!