"Šausmas operā"

ProjektiLatvijas skolas soma

"Šausmas operā"
15.decembrī 8.un 9.klasēm notika tiešsaistes koncertlekcija "Šausmas operā" .
  
Projekta “Skolas soma” ietvaros mūsu skolas skolēniem bija iespēja youtube platformā baudīt koncertu "Šausmas operā"Komiska un atraktīva koncertprogramma – izglītojoši izklaidējošs “šovs”, kurā uz skatuves ar klausītājiem tikās divu dramatisku balsu īpašnieki - tenors un kontrtenors (Mikus Abaroniņš un Jānis Ķirsis), lai kopā parādītu, kādas “šausmas” var likt sajust stipras un skanīgas operas balsis.

Caur komisko un atraktīvo it visā talantīgie puiši skolēniem ļāva uzzināt par operas skanējuma nozīmi tās dramaturģiskā stāsta atklāšanā, tā palīdzot labāk izprast operas žanru, kā arī ļaut iepazīt balss skanējuma daudzveidību. Puiši izdziedāja dažas no slavenāko operu ārijām, noslēdzot ar populārās mūzikas dziesmu, kas ieguva pavisam pārsteidzošu skanējumu, izdziedot operas manierē.
  
Starp citiem skaņdarbiem programmā skanēja Žorža Bizē operas “Karmena” fragmenti, Dž. Rosīni “Kaķu duets”, neapoliešu tautasdziesma, savu vietu operas “šausmu” parādē atrada arī latviešu komponistu K. Lāča un R. Paula dziesmas.
 
Refleksijas==>