Strēlnieki. Retrospekcija

SkolaNotikumu apskati

Strēlnieki. Retrospekcija

Šogad iestudējums „ Strēlnieki. Retrospekcija” ( 2013) tapis, gaidot RTV 60 gadu jubileju un atskatoties uz šīs tradīcijas vēsturi, tāpēc uzvedumā iepludināti fragmenti no iepriekšējo gadu izrādēm, izmantoti teksti no I.Ziedoņa, M. Čaklā, M.Zālītes dzejas, skan I.Kalniņa, U. Stabulnieka  un R. Kaupera mūzika.

Tomēr arī šim iestudējumam ir pamattēma – mēs domājam par karu un mieru globālās kategorijās, jo šobrīd pasaulē ir ļoti saspringta situācija, kas saistīta ar notikumiem Tuvajos Austrumos. Jaunā dzejniece Inga Gaile, domājot par skaisto rudeni Latvijā un dramatiskajiem notikumiem citviet pasaulē, sarakstījusi dzejoļu ciklu ’’Damaskas rudens’’, kuru mēs esam iesaistījuši savā izrādē. Vēl šogad izdzīvojam fragmentu „ Vēlais viesis” no A. Čaka poēmas „ Mūžības skartie”, kā arī izrādē iesaistīts 12. klases skolnieces Paulas Pērkones O. Vācieša dzejas video „Mātēm”.

 Mūsu iestudējums nav vēstures stunda, bet emocionāls skatījums uz sadzīves situācijām, eksistenciāliem jautājumiem un vēstures notikumiem caur mākslu. Šī izrāde ir kā veltījums Mieram un Mīlestībai, Rīgas Teikas vidusskolai un Latvijai! Iestudējuma scenārija autore – Daiga Celmiņa, brīnišķīgo deju horeogrāfe – Ieva Vētra, vidusskolas kora diriģents – Guntis Cimiņš. Izrādē piedalās mūsu skolas skolēni – radošās apvienības „ Strēlnieki” dalībnieki !

                                      „ Es tevi ļoti gaidīšu.

                                        Pie Darba un pie Gribas.

                                        Pie Dziesmas, Goda, Valodas.

                                        Pie mūsu Mīlestības…

 

                                        Un manā rokā slaikā

                                        Trīs zvaigznes būs,

                                        Lai pazītu tu mani.”

                                                                    ( M. Zālīte )

Paldies visiem, kas piedalījās, atbalstīja un iedvesmoja! Paldies absolventiem, kas piedalījās sarunās un dalījās atmiņās!

 

 

"Strēlnieki"==>