Projekts 5. klasēm “Es augu vesels”

SkolaNotikumu apskati

Projekts 5. klasēm “Es augu vesels”

Šī gada 10. februārī skolas Koncertzālē notika Veselību veicinošs un izzinošs projekts 5. klasēm “Es augu vesels”.

Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījumu aptaujas rezultāti un tendences norāda, ka kopumā  pusaudžiem ir daudz sūdzību par viņu fizisko un garīgo veselību. Izplatītākās ir atkārtotas (t.i., veselības sūdzības vismaz reizi nedēļā) sūdzības par sliktu garastāvokli/aizkaitināmību (52,9%), grūtībām iemigt (43,6%), nervozitāti (39,1%), nomāktību (31,2%), sūdzības par regulārām galvassāpēm (30,3%), muguras sāpēm (22,6%), vēdera sāpēm (20,0%) un galvas reiboņiem (17,9%), skat. Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījums 2017./2018. mācību gada aptaujas rezultāti un tendences.

Jau 10. gadu savā skolā īstenojam biedrības “Papardes zieds” izveidoto programmu “Es augu vesels”, kurā interaktīvā veidā  organizējām nodarbības pusaudžiem pubertātes vecumā, par viņiem aktuālām tēmām: uzturu, ķermeņa izmaiņām un higiēnu, atkarības vielām un konfliktiem.

Šoreiz mūsu pasākumā piedalījās ciemiņi- 12 piektās klases skolēni ar saviem audzinātājiem no Rīgas Valsts Klasiskās ģimnāzijas.

Nodarbības notika mazās grupiņās - “stacijās”, kuras vadīja skolēnu parlamenta dalībnieki: Haralds Balts, Kārlis Veinbergs, Rūdolfs Rijkuris, Oto Bērcs, Mārcis Ūdris, Laura Osīte, Anda Kārina Leikuča, Endija Spīķe, Estere Esmē Zvaigzne, Elīza Brice, Rebeka Liliāna Alksne, Sintija Balta, Roberts Eriņš, Nils Bondars, Kristena Norveža, Madara Bule.

Paldies jauniešiem par radošo un interesanto pieeju nodarbību vadīšanā. Iegūto zināšanu un prasmju rezultāts bija īpaši veiksmīgs, jo piektklasnieki uzmanīgāk ieklausījās un uzdrošinājās uzdot jautājumus vecāko klašu skolēniem, nekā skolotājiem.

Pasākumu organizēja un vadīja direktora vietniece Solvita Melne