"Mūsu Maestro. Raimonds Pauls"

ProjektiLatvijas skolas soma

"Mūsu Maestro. Raimonds Pauls"

Koncertlekcija "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls".

Par godu Maestro 85 gadu jubilejai jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis – sadarbībā ar kultūrizglītības programmu "Latvijas skolas soma" ir sarūpējuši audiovizuālu koncertlekciju par Maestro daiļradi – laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis, kā arī par R.Paula šodienas muzikālajām gaitām.

Koncertlekcijas pamatu veido Maestro jaunības aizraušanās – klasiskā un džeza mūzika, kuru viņš spēlēja un interpretēja, studējot Konservatorijā (tagad – Latvijas Mūzikas akadēmija): Džordža Gēršvina "Summertime", Leonarda Bernstaina mūzika, Skota Džoplina regtaimi, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi, kā arī skaņdarbi, kas tapa laikā, kad R.Pauls aktīvi darbojās Latvijas Radio 1. ierakstu studijā pagājušā gadsimta 60. un 70. gados.

"2019. gadā Maestro Raimonds Pauls nospēlēja 130 koncertus. Viņš neapšaubāmi ir mūzikas leģenda, kas ir pieejama gan tūkstošu lielai mūzikas gardēžu auditorijai, uzstājoties kopā ar pasaulslaveniem diriģentiem, orķestriem un solistiem, gan bērniem viņu pirmsskolas mācību iestādes izlaidumā. Bet vienmēr – ar augstu kvalitātes latiņu un ārkārtīgi cienījams, ar īpašu humora devu un asu prātu, raugoties uz notiekošo sabiedrībā," pauž komponists Jānis Ķirsis, atgādinot – arī šodien lielāko daļu laika savā radošajā ikdienā Maestro pavada ierakstu studijā un koncertzālēs, kurās pulcē Latvijas mūziķus un laikabiedrus – Elīnu Garanču, Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, vokālo grupu "Framest" un daudzus citus. Arī šo mākslinieku radošā sadarbība ar Raimondu Paulu atspoguļota jaunajā koncertlekcijā.

Refleksijas==>