"Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti"

ProjektiLatvijas skolas soma

"Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti"

Koncertlekcija “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”

Šī ir atraktīva, muzikāli izglītojoša  koncertlekcija, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi -  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuzos, lai kopā ar apburošo dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi parādītu, kas ir mūsdienu versija “pasakai par Sprīdīti”. 

Tas ir ceļojums apkārt pasaulei, sastopot dažādu valstu kultūru un to saikni ar Latvijas Vēsturi. Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu un atraktīvo it visā, talantīgie mūziķi skolēniem vēlas izstāstīt par Latvijas vēstures nozīmi Pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk izprast dažādu valstu valodas, kultūras, kā arī ļaut iepazīt Latvijas kultūras un vēstures lomu pasaulē. 

Klausoties Argentīnas tango mūziku, tiek atklātas paralēles -  Pēteris Šnore ar Latvijā būvēto burinieku kuģi "Rota" kā pirmais latviešu kapteinis viņš šķērsoja ekvatoru, nonākot Argentīnas ostā Rosario; vai pieminot Latvijas Simtgades projekta “Karoga ceļš” stāstu, muzikāli “piestājot”  un satiekot pasaulē dzīvojošos latviešus; kā arī muzikāli apspēlējot Annas Brigaderes lugu un kino filmu “Sprīdītis”.
 
Refleksijas==>