Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivāls ISCF!

ProjektiJAL

Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivāls ISCF!

Apsveicam ar starptautiska līmeņa International Student company festival – ISCF konkursā iegūto nomināciju – Inovatīvākais produkts Rīgas Teikas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu Frucorium.

SMU skolotājas Ivetas Skrastiņas vadībā darbojas vidusskolēni, jaunie uzņēmēji Sintija Balta, Oto Bēcs, Miks Tillers un Haralds Balts. Starptautiskajā SMU konkursā piedalījās 40 komandas, un nominācijas bija tikai sešas.

Uzņēmuma biznesa ideja ir ražot mākslīgo ādu no organiskiem biomateriāliem. Pieaugot videi draudzīgu patērētāju skaitam, pieprasījums pēc ilgtspējīgas modes strauji attīstās, tāpēc Frucorium piedāvā mākslīgo ādu no augu izcelsmes produktiem, piemēram, āboliem vai kafijas biezumiem. Kā jau zināms, tradicionālā ādas ražošana kaitē videi un dzīvniekiem, savukārt sintētiskajām alternatīvām bieži trūkst izturības. Mūsu skolēni apvieno zināšanas ne tikai par inovāciju tekstilizstrādājumos, bet arī par uzņēmējdarbību un ilgstspējību.

Rīgas Teikas vidusskola lepojas ar abām SMU komandām, kuras pārstāvēja mūsu skolu vairāku ārvalstu konkurencē: Frucorium un ZelpToys. Konkurenti bija no Austrijas, Maltas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas u.c.

SMU ZelpToys skolotājas Ivetas Skrastiņas vadībā darbojas Elizabete Vorkale, Lote Tomsone, Juris Jankovskis, Pēteris Lūsis. Elizabete Vorkale bija arī viena no labākajām PITCH uzrunā par sava uzņēmuma produktu, kuru pielietot STEM izglītībā!

Paldies visiem skolotājiem un arī skolas karjeras konsultantei un JAL programmu koordinatorei Kristīnei Zelčai par ieguldīto darbu un iespēju piedalīties!

Paldies SMU Soilnetic, kuri aktīvi iesaistās JAL pasākumu brīvprātīgajā darbā!

Ar visām SMU idejām iespējams iepazīties ŠEIT.

Festivālu Rīgā jau 14. gadu organizēja lielākā Latvijas izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia).

https://jalatvia.lv/iscf

Video

Fotogalerija