Rīgas Teikas vidusskolas skolēni piedalās Biznesa augstskolas Turība, rīkotajā Uzņēmējdarbības skolā

Karjeras izglītībaKarjeras izglītības pasākumi

Rīgas Teikas vidusskolas skolēni piedalās Biznesa augstskolas Turība, rīkotajā Uzņēmējdarbības skolā

Rīgas Teikas vidusskolas 10.un 11. klašu skolēni, pēc savas izvēles, uzsāk savu dalību Biznesa augstskolā Turība rīkotajā Uzņēmējdarbības skolā 2022./2023. m.g.

 Uzņēmējdarbības skola notiks no septembra līdz aprīlim ar mērķi, lai jauniešos veicinātu interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstinātu ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību.

Uzņēmējdarbības skola sākās ar atklāšanas pasākumu septembrī un noslēgsies nākamgad aprīlī. Visā projekta laikā notiks dažādas tiešsaistes lekcijas, ekskursijas uzņēmumos un iedvesmas stāsti no uzņēmumu īpašniekiem un vieslekcijas no dažādām sabiedrībā zināmām personībām.

Projekta atklāšana notika 23. septembrī Rīgā, Biznesa augstskolā Turība, kur satikās jaunie Uzņēmējdarbības skolas dalībnieki, viņiem bija iespēja- noklausīties iedvesmojošu vieslekciju, piedalīties dažādos praktiskos uzdevumos, saņemt balvas un doties ekskursijā uz uzņēmumiem Pierīgā. Rīgas Teikas vidusskolas skolēni viesojās DATA KOM. www.datakom.lv

 

Tālāk katru mēnesi ir izveidota noteikta rubrika un tēma, uz kuru attiecīgi ir uzaicināti dažādu uzņēmumu vadītāji un nozares eksperti, lai tie dalītos ar savu pieredzi un zināšanām par konkrēto jomu.

Uzņēmējdarbības skolas nodarbības:

26.10.2022. „No idejas līdz rezultātam” - kafejnīcas „Nams 33” īpašnieces un Turības absolventes Katrīnas Kļimovskas iedvesmas stāsts un reklāmas aģentūras Havas radošā direktora Ulda Daugaviņa tiešsaistes lekcija. 30.11.2022. „Investēšana savā ilgtspējā” Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītājas Daces Helmanes un Swedbank finanšu institūta Reiņa Jansona tiešsaistes lekcija. 26.01.2023. „Personīgais tēls internetā” Sociālo tīklu Mārketinga aģentūras „Klik Klik” vadītājas Evas Onzules un sociālo tīklu satura veidotājas Beātes Katrīnas Zeltiņas tiešsaistes lekcija. 23.02.2023. „Starptautiskie sakari paver iespējas” Biznesa augstskolas Turība pasniedzējas, loģistikas ekspertes Rositas Zvirgzdiņas un neformālās izglītības entuziasta Gvido Sirmā tiešsaistes lekcija. 22.03.2023. „Nākotne kibertelpā” Biznesa augstskolas Turība IT virziena viesdocentes Ineses Poļakas un Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāna Ivo Krieva tiešsaistes lekcija.

 

Savukārt nākamā gada 28. aprīlī notiks noslēguma pasākums ar pārsteiguma viesi, ekskursijām uzņēmumos un iegūt balvas, nokārtojot zināšanu pārbaudes testu.

Jāpiemin, ka iespēju robežās un ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanas ierobežojumus tiks plānotas vizītes uzņēmumos visa projekta laikā.

Nodarbību norise plānota tiešsaistes platformā Webex Cisco, savukārt atklāšanas un noslēguma pasākumi, kā arī ekskursijas uzņēmos paredzētas klātienē.