Nākotnes izvēles iespējas

Karjeras izglītībaKarjeras izglītības pasākumi

Nākotnes izvēles iespējas

Bizness24h- Banku augstskolas Studējošo pašpārvaldes rīkotajā Latvijas mērogā lielākajā ikgadējo izglītojošo uzņēmējdarbības veicināšanas konkursā „Bizness24h"šogad piedalās 11. klašu skolēnu komandas!

Projekts sniedz zināšanu praktisku pielietošanu biznesa situāciju risināšanā. Iespēju apgūt prasmes ideju ģenerēšanā un inovāciju radīšanā, kuras pielietotindividuālajā uzņēmējdarbībā, un mentoru atbalstu to apguvē.

Pieredzējušu jomas speciālistu pieredzes stāstus un padomus. https://bizness24h.lv/

 

Konkurss Biznesa skices-Tā ir iespēja piedalīties Swedbank biznesa plānu konkursā un saņemt reālu naudu!Ar savu ideju piedalījās 12. b klases skolēni Krišjānis Binovskis un Roberts Eriņš.

 

ISM University of Management and Economics- kopā ar 12. klases skolēniem ISM pārstāve Santa Krievāne parunāja par pareizā karjeras ceļa izvēli, balstoties uz savām spējām – kā atrast sev atbilstošāko, pēc savā spējām, lai tas nav tikai ķeksītis citu acīs vai studijas tur, kur šobrīd ir populāri/prestiži studēt, bet gan tā ir paša jaunieša apzināta izvēle. Par lielākajiem izaicinājumiem,un labākie ieteikumi, kā atrast savas stiprās puses!

Par biznesa studiju iespējām Lietuvas Top1 biznesa universitātē - ISM. Skolēni uzzināja par stipendijām, starptautiskajām iespējām kā dubultais grāds Norvēģijā vai Francijā, apmaiņas braucienu iespējām uz visiem pasaules kontinentiem, kā arī studenta dzīvi Viļņā – izmaksas, studentu aktivitātes, sociālie klubi u.tml. Skolēniem ir arī iespēja katru gadu piedalīties 5 online lekciju ciklam reizi mēnesī par dažādām ekonomikas, marketinga, biznesa tendenču tēmām.

 

Atvērto durvju dienas- https://www.niid.lv/infodienas

 

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra organizētā lekcija, kurā piedalījās 12. klases skolēni un, kurā bija iespēja iegūt informāciju par profesionālā dienesta iespējām, valsts aizsardzības dienestu un studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kurā bez maksas var apgūt virsnieka profesiju.  www.klustikaravirs.lv

Bruņoto spēku karavīri - virsnieki, instruktori un kareivji - savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 35 funkcionālajās (ieroču šķiru) jomās, piemēram, kājnieki, artilērija, pretgaisa aizsardzība, kaujas inženieri, auto un kaujas tehnika, medicīniskais nodrošinājums, sakari un informācijas sistēmas, unvairāk kā 175 specialitātēs. Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamatizglītību, gan arī tiem, kuri ieguvuši vidējo un augstāko izglītību vai kuri apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs.

Kareivja profesiju, kas ir arī militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē vai Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos. Lai kļūtu par kareivi, kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kas ieguvis vismaz pamatizglītību un ir vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Pēc pamatiemaņu apgūšanas militārais dienests turpināsies, izvēlētājā vienībā apgūstot iemaņas specialitātē un turpinot kolektīvo apmācību.

Izvēloties militāro karjeru, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu atalgojumu, kas patlaban sākas ar 1400 eiro pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tostarp valsts apmaksāta veselības aprūpe un garantēta izdienas pensija, kas var sasniegt līdz pat 80% apmēru no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs, izmantot ALTUM garantijas nekustamā īpašuma iegādei vai būvniecībai.

 

Iespaidīgākais studiju festivāls “L-Universs” - Jau otro gadu Latvijas Universitāte (LU) ikvienam interesentam divu dienu garumā piedāvāja izzināt studiju iespējas LU, iepazīt vienu no modernākajiem studiju un pētniecības centriem visā Ziemeļeiropā un iejusties studentu lomā, piedaloties dažādās aktivitātēs.https://luniverss.lu.lv/kas-ir-l-universs/apraksts/ Piedalās 12. klašu skolēni.

 

Lielākā izglītības izstade Latvijā-SKOLA2024-Izstādē „Skola” ikviens, kurš vēlas studēt un papildināt savas zināšanas, vienkopus var iepazīties ar izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, un atrast piemērotāko mācību iestādi. Izstādē piedalās valsts un privātās augstskolas, koledžas, profesionālās izglītības iestādes, mācību centri, vidusskolas u.c., kas piedāvā daudzveidīgas mācību un studiju programmas. Līdztekus notiek pasākumi, kas sniedz plašāku izpratni par karjeras izvēli. 

Piedalās 9.-12.klašu skolēni interesenti!

 

 “Modes un stila pasaules profesijas un kāpēc zināšanas šajā jomā ir nepieciešamas jebkurai profesijai”.

Skolēni uzzināja par "Gints Bude modes nama Tērpu demonstrētāju studijas" Rīgas domes licencētās interešu izglītības programmas nozīmi profesionālajā karjerā - modes dizainers, kostīmu mākslinieks, stilists, tērpu demonstrētāja, meikapa speciālists, reklāma, mārketings, foto, kino, teātris, sabiedriskās attiecības, audiovizuālie mediji u.c. Uzzināja arī,  kas ir mode, stils, lietisķā apģērba etiķete, fotosesija, defilē, modes mediji, kāpēc tērpu demonstrētāji nesmaida u.c. Vairāk nekā trīsdesmit gadu darbības laikā daudzas studijas absolventes ir veidojušas veiksmīgu profesionālo karjeru modes pasaulē, citām apgūtās zināšanas un prasmes noderējušas – diplomātijā, valsts pārvaldē, finanšu jomā, medicīnā, medijos, jurisprudencē u.c. jomās. Karjeras nodarbību 8.c klasei vadīja Dainis Bērziņš-Gints Bude modes nama Tērpu demonstrētāju studijas direktors

 

Izstāde "Starptautiskās izglītības diena",kur vairāk nekā 60 izstādes dalībnieki prezentēja dažādas studiju iespējas izglītības iestādēs visā pasaulē – ārvalstu augstskolās un biznesa skolās, privātajās un valsts vidusskolās un profesionālajās koledžās, labākajās valodu nometnēs skolēniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem un starptautiskajās angļu valodas skolās jauniešiem un pieaugušajiem.

 

Kā arī www.kalba.lv rīkotā izstāde par vidējo izglītību, apmaiņas programmām un nometnēm ārzemēs.Skolēni varēja saņemt atbildes uz saviem jautājumiem individuālās konsultācijās. Kad ir īstais laiks sākt mācības ārzemēs? Ar ko atšķiras privātskolas? Kāda veida izmitināšanu, ārpusstundu nodarbības, uzraudzību skolēns varētu sagaidīt? Kā sagatavoties studijām ārzemēs: kādi dokumenti, atzīmes, iestājpārbaudījumi ir nepieciešami u.c.

11.klases Uzņēmējdarbības pamati skolēni tiekas ar absolventiem-Rīgas Biznesa skola vēstnešiem par studiju programmu iespējām un jaunākajām aktualitātēm biznesa izglītībā.

*

Fotogalerija