Karjeras nedēļa 2023

Karjeras izglītībaKarjeras izglītības pasākumi

Karjeras nedēļa 2023
Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā Karjeras nedēļā, kuras tematika šogad bija “Tavs prasmju portfelis”, skolās klātienē un tiešsaistē notikuši vairāk nekā 2000 pasākumu, kuros kopumā iesaistījušies vairāk nekā 50 000 dalībnieku. Karjeras nedēļa norisinājās jau vienpadsmito reizi, un tās laikā, no 16. līdz 20. oktobrim, skolēni varēja atklāt un pilnveidot karjerai un dzīvei noderīgas prasmes, savukārt vecāki un pedagogi – saņemt ieteikumus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem karjeras izvēlē.
Karjeras nedēļas pasākumos un stundu nodarbībās piedalījās visi Rīgas Teikas vidusskolas skolēni!
Nedēļas garumā organizētajos pasākumos uzsvars bija likts uz prasmju nozīmi personīgajā un profesionālajā attīstībā. Dažādās aktivitātēs un pasākumos skolēni izzināja vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, digitālās un profesionālās prasmes. Mācībstundās izglītības iespēju un profesiju izzināšanai skolotāji varēja izmantot VIAA izstrādātos materiālus, kas ir pieejami VIAA mājaslapas sadaļā “Karjeras nedēļa 2023”.
Karjeras nedēļā notika tiešsaistes diskusija vecākiem un pedagogiem “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kuru vadīja Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante un “Karjeras attīstības atbalsta balvas – 2023” laureāte Agnese Metuzāle. Dalībniekiem nodarbības laikā bija iespēja uzzināt par darba tirgū pieprasītākajām prasmēm un piemērotākajām pieejām to pilnveidošanai. Nodarbības ieraksts ar surdotulkojumu ir pieejams VIAA mājaslapas sadaļā “Karjeras nedēļa 2023” un VIAA YouTube kontā.
11.klašu skolēni  piedalījās “Latvijas skolēnu IT eksāmenā”, kurā skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām un drošību internetā. Papildus IT eksāmenam jauniešiem bija iespēja piedalīties programmēšanas izaicinājumā, kas sniedza iespēju iegūt papildu punktus un lielākas izredzes balvu iegūšanai. IT eksāmena un programmēšanas izaicinājuma rezultāti būs publiski pieejami 7. novembrī IT eksāmena mājaslapā un Tavai karjeraFacebook lapā.
18.oktobrī  RTV  notika Rīgas Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona skolu komandu - Izglītojošo spēļu un metožu asociācijas pasākums-darbnīca “Mērķē augstāk". Nodarbību vadīja jauniešu studijas “BaMbuss” vadītāja un neformālās izglītības mācību vadītāja Līga Siliņa kopā ar kolēģi – Lauru Anspuku. Darbnīcas mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar Stāstu stāstiem izstrādāto metodisko materiālu – darba burtnīcu “Mērķē augstāk” (www.stastustastiem.lv/product/darba-burtnica-merke-augstak/), praktizēt dažas no materiālā iekļautajām aktivitātēm un informēt jauniešus, kā vadīt nelielas aktivitātes citiem jauniešiem.
19.oktobrī 11. un  12. klašu skolēni, kuri skolā apgūst uzņēmējdarbības kursu piedalījās lielākajā  uzņēmējdarbības konferencē  Latvijā #Uzdrīksties uzvarēt. Šī gada konferences tēma ir "Apsteidz nākotni!", un tajā veiksmīgi uzņēmēji, jauno tehnoloģiju pazinēji, radošo industriju un sporta jomas pārstāvji dalījās ar savu pieredzi, panākumiem un padomiem, lai iedvesmotu ļauties jauno tehnoloģiju iespējām, nepadoties izaicinājumu priekšā, sekmīgi pielāgoties izmaiņām biznesa pasaulē un sabiedrībā.
Konferencē ar savu pieredzes stāstu dalījās arī mūsu 12.klases skolēni -Rūdolfs Rijkuris, Roberts Andris Eriņš, Kristena Norveža, Kārlis Čīka, SMU Soilnetic-NO NULLES LĪDZ GADA LABĀKAJAM SMU . Vairāk informācijas par pašu pasākumu, runātāji utml. pieejams pasākuma mājaslapā šeit.
 
Biznesa augstskola Turības nodarbībā  „Brendovācija: Personīgā zīmola atraisīšana” piedalījās 10. un 11.klases uzņēmējdarbības kursa interesenti, kura notika projekta Uzņēmējdarbības skola devītās sezonas ietvaros
Projekts norisināsies visa mācību gada garumā. Papildu mācību saturam Uzņēmējdarbības skolā jaunieši tiksies ar dažādu nozares profesionāļiem un uzzinās par mākslīgo intelektu, personīgo zīmolu veidošanu, ilgtspējību, konfliktu radošu risināšanu un kritisko domāšanu. Tāpat dalība projektā veicinās vidusskolēniem spēju sadarboties komandā, kā arī pilnveidot savu radošumu un starpnozaru prasmes.
 
Visas nedēļas garumā klasēs viesojās dažādu profesiju pārstāvji, kuri stāstīja par savas profesijas profesionālajām prasmēm. Skolēni iepazina rakstnieka, zemessarga, sporta ārsta, vēlēšanas komisijas priekšsēdētāja, EM Cilvēkkapitāla attīstības departamenta direktores amata prasmes un pienākumus.

 

Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni veidoja savu prasmju portfeli, apkopojot nedēļas laikā iegūtās zināšanas un atziņas par prasmēm.

Sižets tv3.lv portālā ir pieejams šeit: zinas.tv3.lv

*

Video

Fotogalerija