"Ziema"

BibliotēkaBibliotēkas notikumi

"Ziema"
No 9.janvāra bibliotēkas lasītavā aplūkojama izstāžu cikla "Gadalaiki" trešā izstāde "Ziema".
  
Izstāde varēja tapt, pateicoties mūsu ražīgākajām māksliniecēm Aldai Ketlerei un Janai Jankovskai. Šeit var apskatīt gan klusās dabas, gan ainavas, gan grafiku, kā arī dažas abstraktākas gleznas.

   
Jana: "Ziema man asociējas ar baltu, pūkainu, bērnišķīgu prieku, klusumu un mieru." To pauž arī viņas gleznas, kuras kā allaž ir maigas un smalkas kā pati māksliniece.


Alda: "Man ziema ir sasaluma, pārdomu, miera periods. Laiks, kad padomāt par sevi, hobijiem. Laiks pirms pavasara." Aldas gleznās manām drošus otas triepienus; māksliniece vienmēr ir gatava izmēģināt jaunus gleznošanas paņēmienus un stilus.
  

No 12.janvāra mūsu izstādei pievienojies arī no laikmetīgās mākslas konkursizstādes “Cik vērts?” (Bulduru izstāžu nams) atceļojušais skolotājas Daces Vecozolas darbs.

Dace: “Man ziema ir pretrunīgs laiks laikapstākļu ziņā un sajūtās. Savukārt, baltā krāsa piešķir vieglumu, dažnedažādas ēnu spēles un saulē- mirdzumu. Neviļus gribas teikt Ziedoņa vārdiem- “Nekas nav siltāks par sniega piku, ko viens cilvēks nes dāvināt otram”.”
Daces specialitāte ir gobelēni. Viņa regulāri piedalās  mikrotekstiliju izstādēs; darbi bieži ir darināti autortehnikā.

     
Nāciet un baudiet! Arī dabas veidotās sniega gleznas uz bibliotēkas logu stikliem. Tās gan katru dienu būs citas! :)


Izstāde būs aplūkojama līdz 23.februārim.