Otrdiena, 2020. gada 20. oktobris
Leonīds, Leonīda
Laiks: 11:28
Nākamais zvans: rīt,


Meklēt
 RTV video YouTube vietnē

Skolas himna
Skolas himna:  
Notis (PDF)  |  Teksts (PDF)Sadarbība
Latvijas skolas soma

ProjektiLatvijas skolas soma


1.pusgada pasākumi

24. septembris 2020
 
1.pusgada pasākumi

Projekta “Skolas soma” 1.pusgada 2020./2021.m.g. pasākumu apraksti.

 

25.septembris. 3.-4.klasei. Koncertlekcija. Vīru kopa “Vilki”.

Piedāvātās programmas pamatmērķis ir veicināt Latvijas skolās patriotismu un nacionālās identitātes sajūtu. Programmā skanēs  latviešu karavīru dziesmas ar attiecīgā laika mūzikas instrumentiem (kokles, ģīgas, dūkas, bungas, stabules, harmonikas, ģitāra, cītara, mandolīna, akordeons) mijas ar vēsturiskiem stāstījumiem par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi. Papildus stāstījumiem un dziesmām uz ekrāna ar videoprojektoru tiek demonstrēti gan arheoloģiskā materiāla atdarinājumu tuvplāni, gan 20.gs. latviešu karavīra gaitas fotoattēlos. Vīru kopas “VILKI” dalībnieki koncertlekciju laikā ir tērpušies arheoloģiskajos tērpos.

 

8.oktobris. 6.-7.klasei. Koncertlekcija. “Deja, balets un mūzika cauri gadsimtiem”, M.Abaroniņš.

Programmas laikā skolēni tiks iepazīstināti ar deju un mūzikas vēsturi cauri mūsdienīgām skaņdarbu aranžijām, spilgtu vizuālo prezentāciju un dažādiem mūzikas instrumentiem, aizraujošajām baleta dejām, tenora ārijām, muzikālām atrakcijām. Koncerts tiks veidots kā muzikāls ceļojums, ar vairākām pieturām sākot ar viduslaikiem beidzot ar mūsdienu avangardu. Koncerta laikā tiks izmantota prezentācija uzskates materiāliem.

 

12.oktobris. 1.-2.klasei. Izrāde “Slinkums”, rež.T.Treinis.

Trīs draugiem skolā tiek uzdots uzdevums, diemžēl ne visi no viņiem ir tik čakli, lai to izpildītu, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem piedāvā iespēju pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, tur ir spilvens, kas mācās tavā vietā, ēdiens, kas pats apēdās un sporta stundās notiek treniņi slinkošanā. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam.

Režisoru Tomu Treini teātra mazākie skatītāji iepazinuši caur viņa iestudēto  izrādi bērniem “Pagalms atdzīvojas”, kas ar lieliem panākumiem tika izrādīta 2019. gada Valmieras vasaras teātra festivālā.

 

26.oktobris. 10.-12.klasei. Izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”, V.Daudziņš.

Mums katram ir savs priekštats par Eduardu Veidenbaumu, bet tikai retais zina, ka arī viņa vecākais brālis Kārlis rakstīja dzeju. No viņa rakstītā ir saglabājies pavisam maz  – daži dzejoļi un piezīmes, taču pat no šī mazumiņa kļūst skaidrs, ka mums ir darīšana ar ļoti īpatnu un smalku personību. Ar ārkārtīgi apdāvinātu cilvēku, kura nozīme nav pietiekami novērtēta ne vien viņa paša literārā devuma dēļ, bet arī  tādēļ, ka bez viņa mēs nezinātu Eduardu Veidenbaumu. 

Šis ir stāsts par diviem talantīgiem jauniem cilvēkiem, par zemi, kurā viņi piedzima, par dzeju, kuru viņi rakstīja, par valdniekiem, kas pār viņiem valdīja un par laiku, kas beigās visu saliek pa vietām.

      

27.oktobris. 5.klasei. Izrāde “Klusētāji”, rež. J.Znotiņš.

Izrāde “Klusētāji” ir par cilvēku vienaldzību un tās drūmajām sekām. Kāpēc bieži vien izvēlamies klusēt, kad patiesībā būtu vajadzējis iesaistīties un runāt? Vai tiešām runāšana vienmēr ir sudrabs un klusēšana – zelts?

Trīs jauni cilvēki – Santa, Krišjānis un Ikars – atcerēsies piedzīvoto un pastāstīs par kādu satraucošu notikumu, kas ar viņiem atgadījies laikā, kad viņi mācījās vienā klasē. Viss izvērstos citādi, ja viņi izšķirošā brīdī nebūtu izvēlējušies klusēt.

 

28.oktobris. 8.-9.klasei. Koncertlekcija. “Šausmas operā”, M.Abaroniņš un J.Ķirsis.

Komiska un atraktīva koncertprogramma – izglītojoši izklaidējošs “šovs”, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divu dramatisku balsu īpašnieki - tenors un kontrtenors (Mikus Abaroniņš un Jānis Ķirsis), lai kopā parādītu, kādas “šausmas” var likt sajust stipras un skanīgas operas balsis, bet caur komisko un atraktīvo it visā talantīgie puiši skolēniem vēlas likt uzzināt par operas skanējuma nozīmi tās dramaturģiskā stāsta atklāšanā, tā ļaujot labāk izprast operas žanru, kā arī ļaut iepazīt balss skanējuma daudzveidību. Skanēs dažas no slavenāko operu ārijām, visu to noslēdzot ar kādu populārās mūzikas dziesmu, kas iegūst pavisam pārsteidzošu skanējumu, ja izdziedāta operas manierē. Starp citiem skaņdarbiem, programmā skanēs Žorža Bizē operas “Karmena” fragmenti, un Dž. Rosīnī “Kaķu duets”, kāda neapoliešu tautasdziesma, savu vietu operas “šausmu” parādē atradīs arī latviešu komponistu K. Lāča un R. Paula dziesmas.

 

2.novembris. 10.-12.klasei. Ziedoņa klases izlaušanās istabas./Aktīvākajiem vidusskolēniem/

“Ziedoņa klases” formāts ir izlaušanās istabas. Klase sadalīta trīs atsevišķās pasakās. Iznākot no istabām, jāizpilda viens uzdevums visiem kopā. Apmeklējot izlaušanās istabu, jāliek lietā ne tikai loģika, jālasa Imanta Ziedoņa pasakas 

 

 


Aizkraukles iela 14, Rīga, LV-1006
Tālr.: 67474065
E-pasts: rtvs@riga.lv
Twitter: https://twitter.com/Teikas_vsk
Karte
© 2020 Rīgas Teikas vidusskola.